Základné umelecké školy majú dôležitý význam pre obohatenie kultúrno-spoločenského života v meste a regióne a majú nezastupiteľné miesto pri výchove a vzdelávaní detí a mládeže v umeleckom školstve. Vychovávame mladé talenty so zameraním na ďalšie štúdium umeleckého zamerania, vedieme ich k vytrvalosti, zmyslu pre povinnosť, pestovaniu morálno-vôľových a citových vlastností, vystupovaniu pred verejnosťou so snahou prejaviť svoj talent. Touto činnosťou zabraňujeme šíreniu negatívnych javov tejto doby – drogy, bezcieľne využívanie voľného času a pod.

Mnohí absolventi pokračujú v štúdiu na konzervatóriu alebo vysokých školách pedagogického zamerania.
Vzdelávanie v ZUŠ je umožnené deťom predškolského veku, žiakom základných škôl, stredných škôl i dospelým. Nadaní žiaci majú možnosť rozšíreného vyučovania.

Elokované pracoviská, lokalizácia elokovaných pracovísk:
Horné Obdokovce, ZŠ Urmince, ZŠ  Radošina, Zdravotné stredisko Prašice, ZŠ s MŠ Krnča,
ZŠ s MŠ Solčany

Triedy v materských školách:
 Hudobný odbor MŠ Gagarinova
 Hudobný odbor MŠ J. Kráľa
 Hudobný odbor MŠ Lipová
 Hudobný odbor MŠ Jacovce
 Hudobný odbor MŠ Krnča
 Hudobný odbor MŠ Solčany
 Hudobný odbor MŠ Závada
 Hudobný odbor MŠ Prašice
 Hudobný odbor MŠ Nitrianska Blatnica
 Hudobný odbor MŠ Veľké Bedzany

Výtvarný odbor MŠ Tribečská I.
 Výtvarný odbor MŠ Lipová
 Výtvarný odbor MŠ Tovarníky
 Výtvarný odbor MŠ Jacovce

Adresa ZUŠ Ladislava Mokrého, Moyzesova 1737/22, 955 01 Topoľčany
Tel. + fax. 038/ 53 245 69
Riaditeľ 038/ 53 245 68
E-mail sekretariat@zus-mokreho.sk

Vedenie školy:

Riaditeľ - štatutárny orgán Mgr. Hana Ferancová
Zástupkyňa riaditeľky Mgr. Hana Streďanská
Zástupkyňa riaditeľky Mgr. Mária Máliková

Rada školy, Rada rodičov

Stupne vzdelania v základnej umeleckej škole (Školský zákon 245/2008, § 17)

a)

Primárne umelecké vzdelanie

, ktoré žiak získa úspešným absolvovaním posledného ročníka vzdelávacieho programu pre prvú časť prvého stupňa základného štúdia základnej umeleckej školy. Dĺžka trvania spravidla 4 roky. Dokladom o získanom stupni je vysvedčenie s doložkou.

b)

Nižšie sekundárne umelecké vzdelanie

, ktoré žiak získa úspešným absolvovaním posledného ročníka vzdelávacieho programu pre druhú časť prvého stupňa základného štúdia základnej umeleckej školy. Dĺžka trvania spravidla 4 roky. Dokladom o získanom stupni vzdelania je vysvedčenie s doložkou.

Dvojdňovú neprítomnosť dieťaťa na vyučovaní je nutné oznámiť pedagógovi.
Pri neúčasti na vyučovaní vyše dvoch týždňov žiadame písomné ospravedlnenie od rodičov,
v prípade choroby potvrdenie od lekára.

Klasifikačné stupne
:

1 výborný
2 chválitebný
3 uspokojivý
4 neuspokojivý

Talentovaní mladí umelci reprezentujú školu na rôznych súťažiach, festivaloch, prehliadkach v hre sólovej, komornej i orchestrálnej a umiestňujú sa na popredných miestach na celoslovenských i medzinárodných súťažiach. Udržujeme priateľské kontakty so sesterskými ZUŠ v Malenoviciach (Česká republika), ZUŠ Eugena Suchoňa v Bratislave, s Hudobnou školou v Ostrihome (Maďarsko) a s Hudobnou školou v Myšleniciach (Poľsko). S veľkou finančnou podporou Združenia rodičov školy žiaci a absolventi školy navštevujú operné i baletné predstavenia a koncerty, zakupujú sa hudobné pomôcky a nástroje, zabezpečujú sa súťaže... Za túto pomoc a podporu patrí našim rodičom poďakovanie. Zároveň sa touto cestou chceme poďakovať všetkým našim priaznivcom - sponzorom, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom pomáhajú pri šírení kultúry a dobrého mena v meste, obci, regióne, ale aj za hranicami.