O štúdium v hudobnom odbore je neustále veľký záujem. Žiaci získavajú zručnosť v hre na hudobnom nástroji a základné hudobno - teoretické vedomosti na hodinách hudobnej náuky. Získavajú orientáciu v dejinách hudby, zoznamujú sa s dielami skladateľov.

Vyučovanie prebieha v týchto oddeleniach :

• klavírne
  • klávesové a oddelenie bicích nástrojov
  • strunové
  • oddelenie spevu a zborového spev
  • dychové - hra na zobcovej flaute, priečnej flaute, hoboji,  klarinete, saxofóne a trúbke
  • hudobná náuka
  • Hudba a počítač - nový študijný odbor vyučuje naša ZUŠ ako prvá  škola na Slovensku
  • Prípravné štúdium - dĺžka trvania:

1 - 2 roky (5 - 7 ročné deti)
    1. polrok - 2 x 45 min. hudobná náuka týždenne
    2. polrok - 1 x 45 min. hudobná náuka + 1 x 45 min. zvolený nástroj v skupinovom vyučovaní

Základné štúdium I. stupňa - dĺžka trvania: 8 rokov
    2 x 35 min. nástroj, 1 x 45 min. hudobná náuka týždenne

a) Primárne umelecké vzdelanie, ktoré žiak získa úspešným absolvovaním posledného ročníka vzdelávacieho programu pre prvú časť prvého stupňa základného štúdia základnej umeleckej školy. Dĺžka trvania je 4 roky. Dokladom o získanom stupni je vysvedčenie s doložkou.

b) Nižšie sekundárne umelecké vzdelanie, ktoré žiak získa úspešným absolvovaním posledného ročníka vzdelávacieho programu pre druhú časť prvého stupňa základného štúdia základnej umeleckej školy. Dĺžka trvania je 4 roky. Dokladom o získanom stupni vzdelania je vysvedčenie s doložkou.

V hudobnom odbore žiaci okrem individuálneho nástroja sú zadelení  aj na komornú hru (orchester, zbor, štvorručná hra na klavíri, duetá, triá a pod.) Počas týchto rokov sa formuje ich trvalý vzťah k hudbe a zároveň ovplyvňuje ich citový život a celkový rozvoj.

Učebné osnovy k predmetu Hudba a počítač

• teória a prax MIDI
  • tvorba hudby s využitím MIDI sequencera
  • zápis hudobnej partitúry s použitím počítača
  • tvorba aranžmánov rôznych hudobných štýlov
  • (blues, lat.-americká hudba, disco, techno..)
  • zvukový záznam spevu a reálnych
  • hudobných nástrojov
  • základy zvukovej mixáže a maseringu,
  • tvorba hudobného CD
  • programovanie & dizajn: Action.net, s.r.o.