Úspechy našich žiakov v školskom roku 2022-2023

16. 6. 2023 Detvianska zlatá struna 2023

Kým väčšina žiakov je jednou nohou v prázdninách, my ešte stále súťažíme. 16. júna 2023 sa naši šikovní huslisti zúčastnili na celoslovenskej súťaži v hre na sláčikové nástroje Detvianska zlatá struna 2023 (usporiadateľ: ZUŠ Svetozára Stračinu v Detve).
- SAMUEL DAŇO (PŠ) získal v I. kategórii ZLATÉ PÁSMO + najlepšia interpretácia povinnej skladby a cenu pre najmladšieho účastníka,
- FILIP - GAJDOŠ získal v II. kategórii ZLATÉ PÁSMO + najlepšia interpretácia povinnej skladby.
Žiaci pracujú pod vedením pani učiteľky Magdalény Szakácsovej.
K úspechu blahoželáme!

2. 6. 2023 Medzinárodná súťaže Young guitarists competition Hommage to Luigi v Štúrove

Magdalénka Bezáková opäť úspešná - 2. júna. 2023 sa zúčastnila medzinárodnej súťaže Young guitarists competition Hommage to Luigi, kde vo IV. kategórii získala 3. miesto. Žiačka pracuje pod vedením pani zástupkyne Márie Malíkovej.

26. 5. 2023 Celoslovenská súťaž GRANZ FINÁLE SHOWTIME DANCE v Leviciach

celoslovenská súťaž GRANZ FINÁLE SHOWTIME DANCE v Leviciach - 4 choreografie v 3 rôznych kategóriách, jedno 1. a tri 2. miesta!
- Katarína Pitronová a Lucia Košelová 1. miesto, (pedagóg Martina Vargová);
- Tamara Hrabovská a Šimon Sucháň 2. miesto v kategórii folklór (pedagóg Martina Vargová);
- absolventky 1. stupňa - strieborné umiestnenie v kategórii jazzový tanec, skupiny - Samuela Vražbová, Tamara Hrabovská, Michaela Marková, Žofia Bočkayová, Katarína Reiselová a Elizabeth Lepo (pedagóg Janette Kerteszová)
- Marcela Strapková, Sofia Lehocká, Tasia Liana Martošová, žiačky 2. ročníka II. stupňa - 2. miesto v kategórii duo/trio dospelí, contemporary (pedagóg Martina Vargová)
Všetky choreografie postupujú na súťaž V4 do Šiófoku v Maďarsku!
K úspechu a reprezentácii školy blahoželáme!

23. 5. 2023 DEŇ TANCA v Žiari nad Hronom

Naše CIK-CAK tanečníčky opäť úspešne zabodovali!
Na celoslovenskej súťažnej prehliadke moderného tanca - DEŇ TANCA v Žiari nad Hronom (23.5.2023) získali naše žiačky - Tasia Liana Martošová, Marcela Strapková a Sofia Lehocká z triedy p. uč. Vargovej, s  choreografiou Take me to Church 1. miesto.
K úspechu blahoželáme!

10. 5. 2023 Celoslovenská gitarová súťaž v Smižanoch

Magdalénka Bezáková - 1. miesto v zlatom pásme v III. kategórii a CENA STAROSTKY obce Smižany!
Takéto výnimočné umiestnenia získala naša žiačka pod vedením pani učiteľky Márie Malíkovej na Celoslovenskej gitarovej súťaži v Smižanoch, ktorá sa konala dňa 10.5. 2023.
K ÚSPECHU BLAHOŽELÁME!

28. 4. 2023 13. ročník husľovej súťaže Rudolfa Orzsága v Kremnici

Na 13. ročníku husľovej súťaže Rudolfa Orzsága v Kremnici, ktorá sa konala 28.4.2023 získali naši talentovaní žiaci - Filip Gajdoš (1. kategória) a Nina Bočkajová (3. kategória) - obaja zlaté pásmo. Žiaci pracujú pod vedením pani učiteľky Magdalény Szakácsovej.
Tento úspech je o to významnejší, že predsedom poroty bol známy slovenský virtuóz Peter Michalica.
BLAHOŽELÁME k úspechu a reprezentácii našej ZUŠ!

28. 4. 2023  7. ročník nadregionálnej súťaže v hre na dvoch klavíroch v Brezne

ZLATÉ PÁSMO a LAUREÁT SÚŤAŽE na 7. ročníku nadregionálnej súťaže v hre na dvoch klavíroch v Brezne (28.4.2023) pre Lindu Balažovičovú, Eliáša Laciku, Sofiu MatéAnežku Vlčkovú z triedy pani učiteľky Oľgy Kovalčíkovej.
BLAHOŽELÁME K ÚSPECHU!

20.4.2023  22. ročník celoslovenskej interpretačnej súťaže žiakov ZUŠ

Dňa 20.apríla 2023 sa naši žiaci klavírneho oddelenia zúčastnili 22. ročníka celoslovenskej interpretačnej súťaže žiakov ZUŠ v Trnave, kde žiaci:
- pani učiteľky Kovalčíkovej - Linda BalažovičováEliáš Lacika získali v 3. kategórii v štvorručnej hre na klavíri strieborné pásmo;
- žiaci pána učiteľa Mičúneka - Simon SchmitzingSebastian Smitzing získali rovnako v 3. kategórii v štvorručnej hre na klavíri strieborné pásmo.
Všetkým žiakom aj ich pedagógom BLAHOŽELÁME!

19.4.2023 Divertimento musicale

Dňa 19. apríla 2023 sa v Dôstojníckom pavilóne v Komárne uskutočnila krajská postupová súťaž a prehliadka neprofesionálnej inštrumentálnej hudby Divertimento musicale, kde náš Sláčikový orchester ZUŠ L. Mokrého získal strieborné pásmo.

2. 4. 2023  Šaffova ostroha

Tentokrát našu ZUŠ úspešne reprezentovali dva páry zo súboru Žochárik.
2. 4. 2023 v krajskom kole celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke sólistov a tanečníkov v ľudovom tanci Šaffova ostroha v Rybníku získali:
- Tamara Hrabovská a Šimon Sucháň zlaté pásmo a návrh na postup;
- Katarína Pitronová a Lucia Košelová strieborné pásmo.

31.3.2023  Showtime Dance Tour 2023

V tanečnej súťaži SHOWTIME DANCE TOUR 2023, ktorá sa konala dňa 31. 3. 2023 v Leviciach získal tanečný súbor Cik Cak:
- v kategórii "Umelecké tance" s choreografiou Take Me to Church - Malé 1. miesto;
- v kategórii "Umelecké tance" s choreografiou Shivers - Malé 2. miesto;
- v kategórii "Folklór" s choreografii "Do skoku z Východnej" - 1. miesto;
- v kategórii "Folklór" s choreografii "Slovenčina a Friška z Veľkého Zálužia - 2.miesto.
K úspechom gratulujeme!

27.3.2023  Tanečný kolotoč

Žiaci tanečného odboru opäť úspešne reprezentovali našu školu, tentokrát v krajská súťaži v Nitre - Tanečný kolotoč, ktorá sa konala 27. 3. 2023.
Tanečný súbor Cik - cak získal za choreografiu "Take me to Church" 1. miesto a postup do celoštátneho kola v kategórii Open - malé choreografie.
Zároveň za choreografiu "Shivers" získal tento súbor 2. miesto v kategórii Open juniori.
úspechu gratulujeme!

2. 4. 2023  Šaffova ostroha

Tentokrát našu ZUŠ úspešne reprezentovali dva páry zo súboru Žochárik.
- Tamara Hrabovská a Šimon Sucháň zlaté pásmo a návrh na postup;
- Katarína Pitronová a Lucia Košelová strieborné pásmo.

31.3.2023  Showtime Dance Tour 2023

- v kategórii "Umelecké tance" s choreografiou Shivers - Malé 2. miesto;